KISA BALKAN RÜYASI

KISA BALKAN RÜYASI ( BULGARİSTAN , KUZEY MAKEDONYA)

ÜSKÜP,TETOVO,OHRİD,MANASTIR (BİTOLA) ,SOFIA,PLOVDİV

 3 GECE OTEL KONAKLAMA 4 GÜN-  SADECE 149 EURO.

 

ARAÇ HAREKET NOKTALARI:

21:00 KADIKOY

21:15 M.KÖY

22:00 İNCİRLİ ÖMÜR

22:30 BEYLİKDÜZÜ MARMARA PARK

 

 

1.GÜN:

Siz saygıdeğer misafirlerimizi belirlenen duraklardan aldıktan sonra yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Kapıkule kara sınır kapısına varıyoruz. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından  sofya ya doğru devam ederken  yol üzerinde Pazarcık ta EXTRA olarak sabah kahvaltımızı alıyoruz.Sofya yı geçerek Deve bair sınır kapısına varıyoruz.Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Kumanova üzeri Üsküp e varıyoruz.

Rehberimizle buluşmanın ardından Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılmaktadır. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz.Ardından dileyen misafirlerimize öğlen yemeği için önceden ayarlanmış olan restaurantımıza geçiyoruz (EXTRA).Yemekte Üsküp köftesi ,güveçte kuru fasulye ve trileçe olacaktır. Yemeğimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın ardından rehberimiz tarafından belirlenen süre sonunda dileyen misafirlerimizi otele ,dileyen misafirlerimizi Matka Kanyonu turumuza(EXTRA) götürüyoruz.. Bu turumuzda Üsküp'ün batısında yer alan Matka Kanyonu'nu ziyaret edeceğiz.  Doğanın mucize güzellikleriyle, çok iyi korunmuş tarihi kalıntıları birada bulabileceğimiz turumuzda gerçekleştireceğimiz tekne turunda çok güzel fotoğraflar çekeceksiniz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte akşam yemeği ve Makedon gecesi eğlencesine gidiyoruz. (EXTRA) Geceleme otelimizde.

 

 1. GÜN:

Sabah kahvaltımızın ardından yaklaşık 3 saat sürecek olan OHRID yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde Makedonca adı Tetovo olan KALKANDELEN e uğrayacağız. Kalkandelen adını Osmanlı zamanında Kalkanları delecek güçte yapılan meşhur oklarından almaktadır. Burada meşhur ALACA CAMİİ ve HARABATİ BABA TEKKESİ ni ziyaret edeceğiz. Ardından devamla şiir ve şarkılara konu olan Mavrovo dağına doğru tırmanışa geçiyoruz. Burada bizleri eşsiz manzaralar karşılayacak ve yolculuğun tadına doyamayacaksınız. Mavrovo dağının zirvesinde yine tadına doyamayacağınız PİŞİ yiyeceğiz. Çayımız kahvemizi içtikten sonra bizi bekleyen OHRID gölüne doğru devam ediyoruz. Ohrid'e varışımızda otobüsümüzden inerek, yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid  İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Dileyen misafirlerimiz EXTRA olarak düzenlenecek olan St.Naum- turuna katılabilirsiniz. Turumuza katılan misafirlerimizle otelimizden hareketle, Ohrid Gölü'nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum'a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri'nin kenarına kurulan manastıra ulaşıyoruz.Manastır 16.yy'da inşa edilmiştir. Suyunun temizliğine inanamayacağınız göletteki sandal gezimizin ardından kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanıyor ve otelimize doğru hareket ediyoruz. Ve ardından yine dileyen misafirlerimiz için canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. (EXTRA) Yemeğin ardından otele transfer.

 

 1. GÜN:

Otelde alınan kahvaltının ardından bizim için ayrı bir öneme sahip olan MANASTIR yani Bitola ya varıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de,  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadiyi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız.  Bu günkiü turumuzda öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda da kişisel keşiflere çıkabilir, şehirdeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun bitiminde toplanma ve yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Sofıa ya doğru yola devam ediyoruz.Delchevo sınır kapısını geçerek sofıa ya varıyor ve turumuza başlıyoruz. Sofya’ya varışımıza müteakip,  şehir turunda Banyabaşı Camii,  St. Nedelya Kilisesi,  Başbakanlık ve Parlamento Binaları, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz müzik eşliğinde akşam yemeği için Bulgar gecesine katılabilirler.( EXTRA )

 1. GÜN:

Otelde alınan kahvaltının ardından yaklaşık 2 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Plovspan yani Filibe ye varıyor ve ilk önce panoramik turumuzu yapıyoruz.  Plovspan,Nebet Tepe, Taksim Tepe, Cambaz Tepe diye anilan üç tepe üzerinde kuruludur. Kentin ortasından Meriç Nehri geçiyor ve nehrin iki yakası 6 köprüyle birbirine bağlanıyor.Sofya’dan sonra en büyük şehri olan Plovspan (FİLİBE), Türkiye Kapıkule sınır kapısına 150 km uzaklıkta olup şehrin nüfusu 700.000 civarındadır. Arkeolojik bulgulara göre yaklaşık 6000 yıllık bir tarihi olduğu belirlenen Plovspan’in, Roma’dan, Atina’dan ve istanbul’dan daha eski bir kent olduğu söyleniyor. Plovspan Barok tarzı olarak adlandırılan restore edilmiş 150’den fazla evden oluşan bu yerde bugün binaların her biri müze, galeri, atölye, otel, lokanta ve gece kulübü olarak işletiliyor.Osmanlı’dan kalma Cuma Camii olarak bilinen Ulu Cami, Dünyaca ünlü Baçkovo Manastırı, Bizans döneminden kalan Gürcü manastırı, her odaya güneşin girebileceği şekilde tasarlanmış olan Filibe evleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından İstanbul’a hareket. Gece 23:00 sularında İstanbul a varış ve  DREAMS TUR sonu.

Siz saygıdeğer misafirlerimiz ile başka bir rüyada buluşma arzusu ile vedalaşma.

 

NOTLAR:

 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Ekstra turları; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsait ligine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslararası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 •  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan DREAMSTUR sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

FİYATA DAHİL OLANLAR:

ULAŞIM

ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA 4*

TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

PROGRAMDA EXTRA OLMAYAN TÜM GEZİLER

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

VİZE ÜCRETİ (140 EU)

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (50 TL)

KİŞİSEL HARCAMALAR

ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEKLERİ

EXTRALAR

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

BAHŞİŞLER

Yorum Yapın

1400.00 TL
% İndirim
3 GECE 4 GÜN
İstanbul Çıkışlı
Ulaşım: Otobüs
Vize: Var
3.1 out of 5